Tipy na výlet


Svatošské skály

Svatošské skály

(cca 9 km od nás)
Národní přírodní památka Svatošské skály je nádherné žulové skalní město podél řeky Ohře. Je tvořeno mnoha skalními útvary, které byly vytvořeny postupným zvětráváním a působením řeky. Nachází se v oblasti mezi Doubím a Loktem a patří mezi oblíbené výletní cíle.

Karlovy Vary

(cca 6 km od nás)
Toto krásné a velmi oblíbené lázeňské město je proslavené jak svými léčivými prameny, tak také mnoha kulturními památkami, místními výrobky (sklo, porcelán, minerální vody, Becherovka, oplatky) a samozřejmě také pořádáním Mezinárodního filmového festivalu a jiných akcí.

V Karlových Varech naleznete mnoho kulturních památek:
  • Kolonády - Sadová, Tržní, Vřídelní, Zámecká a Mlýnská
  • Lázeňské a památkově chráněné budovy - Císařské lázně, Vřídelní lázně, Alžbětiny Lázně, Grandhotel Pupp, Hotel Imperial, Hotel Thermal a další
  • Muzea - muzeum Jana Bechera, Sklárna Moser, Muzeum Karlovy Vary
  • Galerie - Galerie umění Karlovy Vary
  • kostely - Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla, Kostel sv. Máří Magdalény a další

 

Zámek Sokolov

Zámek Sokolov

(cca 9,5 km od nás)
Zámek se nachází ve středu města Sokolov. Zámek tvoří čtyřkřídlá budova s uzavřeným nádvořím a čtyřmi věžemi. V zámku se též nachází muzeum města Sokolov, kde naleznete historické památky zaměřené na místní dějiny, geologii, historii hornictví, výrobu skla a porcelánu, produkci krajek a hudebních nástrojů.

Koupaliště Michal

Přírodní koupaliště Michal

(cca 10 km od nás)
Koupaliště Michal se nachází u Sokolova. Koupaliště je velmi oblíbené jak pro svoji pískovou pláž, která je dlouhá více než 500 m, tak také pro mnoho zajímavých atrakcí pro děti i dospělé. Naleznete zde obří tobogán, mnoho sportovních možností, občerstvení atd.

 

Krásno

Rozhledna Krásenský vrch

(cca 18 km od nás)
Rozhledna se nachází nedaleko města Horní Slavkov, nad obcí Krásno. Je oblíbená především pro svůj atypický, spirálovitý tvar. Rozhledna je volně přístupná a z jejího vrcholu je vidět na Krušné hory, Doupovské vrchy, Tepelskou vrchovinu a Slavkovský les.

Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou

(cca 25 km od nás)
Nejvýznamnějším a turisticky nejatraktivnějším místem tohoto města je bezesporu státní hrad a zámek Bečov. V zámku se nachází unikátní a velmi vzácná památka - relikviář svatého Maura z počátku 13. století.
Dále město nabízí historické památky jako např. kostel sv. Jiří, pozůstatky synagogy, bečovskou radnici, před níž stojí barokní sloup se sochou Panny Marie a další. Za návštěvu též stojí Muzeum historických motocyklů a hraček či botanická zahrada.

Krušné hory

(cca 20 km od nás)
Milovníci horské turistiky, cykloturistiky a v zimně lyžování, mohou navštívit Krušné hory. Mezi neoblíbenější cíle zde bezesporu patří Klínovec, kde se nachází dva ski areály a na samotném vrcholu je pak rozhledna s krásným výhledem na Krušné hory, České středohoří, Doupovské hory, Slavkovský les a Šumavu. Dále je pak velmi oblíbená Ježíškova cesta na Božím Daru, kterou ocení především děti.

Františkovy Lázně

(cca 30 km od nás)
Za návštěvu rovněž stojí další nádherné lázeňské město Františkovy Lázně. Toto město se pyšní mnoha historickými památkami a samozřejmě také léčivými minerálními prameny. Nejznámější léčivý pramen je Františkův pramen. Symbolem Františkových Lázní je socha malého Františka, o níž legenda praví, že každá žena, která se sochy dotkne, otěhotní. V centru města se nachází mnoho krásných lázeňských budov, obklopených anglickými parky.

Mariánské Lázně

(cca 40 km od nás)
Toto nádherné lázeňské město je proslulé nejen překrásnými lázeňskými domy a parky, ale především pak Kolonádou Maxima Gorkého s unikátní neobarokní litinovou stavbou. Tato Kolonáda spolu se Zpívající fontánou a Křížovým pramenem tvoří hlavní lázeňskou promenádu.