Hrad Loket

Loket

Hrad Loket se nachází cca 4 km od našeho penzionu a určitě stojí za návštěvu. Tento goticko-románský hrad nabízí návštěvníkům možnost nahlédnutí do historie a připomínku některých významných událostí.

Hrad byl založen v první polovině 13. století a původně měl sloužit jako pohraniční pevnost. Později byl využíván také jako vězení a od r. 1989 byl zpřístupněn veřejnosti.

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout unikátní sbírku porcelánu, která je doplněna expozicí skla z nedaleké sklárny Moser. Dále sklepní vězení, které za pomocí pohyblivých figurín připomíná středověké praktiky. V prostorách hradu loket je pak k vidění mnoho vzácných exponátů - sochy, plastiky, nástěnné malby, historický nábytek, zbraně atp.

Mimo prohlídky hradu se zde konají různé kulturní akce - hudební, divadelní, rytířské slavnosti, trhy a další slavnosti. Přehled aktuálních akcí nalezenete zde >>>

Dále můžete navštívit přírodní amfiteátr, který se nachází přímo pod hradem. Od jara do podzimu v tomto amfiteátru probíhají různá koncertní vystoupení.

V případě zájmu, zajistíme i odvoz